Plecak Shimoda Action X70

Plecak Shimoda Action X70

Po wielu miesiącach użytkowania plecaka Shimoda Action X70 mogę stwierdzić, że jest to konstrukcja wysokiej jakości, wykonana precyzyjnie z najlepszych wytrzymałych materiałów, przemyślana oraz dopracowana pod każdym względem w pełni spełniająca moje oczekiwania. Plecak był użytkowany w bardzo rożnych warunkach atmosferycznych czasami bardzo niekorzystnych, jak deszcz, opady śniegu, minusowe temperatury, wysoka wilgotność, słona bryza znad oceanu,... Za każdym razem zabezpieczał sprzęt znajdujący się wewnątrz nie przepuszczając wody lub wilgoci. Wkład w plecaku jest sztywny, bardzo dobrze chroni sprzęt przed mechanicznymi uszkodzeniami. System modułowy daje nam możliwość skonfigurowania wkładu do aktualnych potrzeb. Plecak posiada wiele przemyślanych rozwiązań, bardzo przydatnych w terenie np. dwie łatwo dostępne, zapinane na zamek kieszenie znajdujące się na szelkach, w których możemy przechowywać telefon, dokumenty, akcesoria albo butelkę z wodą. Szelki naramienne posiadają system regulacji, dzięki któremu idealnie dopasowujemy plecak do swojego wzrostu. Pas biodrowy dodatkowo stabilizuje plecak dzięki czemu jego użytkowanie w trakcie pieszych wędrówek, wspinaczek jest komfortowe. Plecak posiada w górnej części bardzo dobre rozwiązanie jakim jest zwijany komin, dzięki temu zyskujemy sporo miejsca na przydatne w trakcie wypraw rzeczy, jak np. ubranie, jedzenie,… mamy tez dodatkowe kieszenie po obu stronach plecaka zapinane na zamek oraz jedną z przodu. Boczne kieszenie idealnie nadają się do przenoszenia statywu. W zależności od naszych preferencji/wygody możemy zamontować statyw zarówno z prawej jak i lewej strony.

Ja osobiście wybrałem największy i najbardziej pojemny plecak X70 z rodziny Shimoda Action ale w zależności od potrzeb mamy też do wyboru plecaki o innych pojemnościach, jak X30 albo X50 z kilkoma modułowymi wkładami do wyboru, które możemy dobrać typowo pod siebie.

Plecak jest odporny na warunki atmosferyczne, pojemny, wygodny i zapewnia bezpieczeństwo przenoszonego w nim sprzętu fotograficznego. Jestem bardzo zadowolony z plecaka Shimoda Action i mogę polecić go każdemu fotografowi, zwłaszcza osobom zajmującym się fotografią krajobrazową, przyrodniczą,...

https://f43.pl/pl/plecaki/1053-shimoda-action-x70-starter-kit-green-816779022132.html

Tripod Leofoto Ranger LS-325C +LH-40

Statyw Leofoto Ranger LS-325C +LH-40

Jednym z najważniejszych i podstawowych elementów wyposażenia fotografów krajobrazu a zwłaszcza osób, które specjalizują się w technice długich czasów jest statyw, który powinien cechować się bardzo stabilną konstrukcją oraz solidną głowicą. Po wielu miesiącach testowania w rożnych warunkach atmosferycznych i terenowych mogę stwierdzić że statyw Leofoto Ranger LS-325C z głowicą LH-40 taki właśnie jest. Miałem okazje używać go w trakcie śnieżnej i mroźnej zimy, przy porywistym, mocnym wietrze, był wystawiany na działanie deszczu, słonej wody,… Za każdym razem spisywał się rewelacyjnie i nigdy mnie nie zawiódł. Statyw wraz głowicą zachowuje pełną stabilność w trakcie kilkuminutowych czasów ekspozycji z dość ciężkim zestawem jak Sony A7RIII wraz z obiektywem Sigma 12-24mm f/4 DG HSM ART, holderem systemu filtrów 150mm wraz z filtrami. Zapewnia stabilną pracę, także z obiektywami o długiej ogniskowej. Statyw Leofoto Ranger LS-325C +LH-40 to 5 sekcyjny kompaktowy statyw karbonowy przewidziany do maksymalnego obciążenia wynoszącego 12kg, jego rozmiar po złożeniu wynosi 43cm, po rozłożeniu maksymalna wysokość z kolumną środkową wynosi 1859mm a bez kolumny środkowej 1530mm, natomiast minimalna wysokość pracy to 150mm, głowica Leofoto LH-40 to nisko profilowa lekka aluminiowa głowica kulowa wyposażona w system szybkiego zwalniania kompatybilny z ArcaSwiss o maksymalnym obciążeniu 20kg. Waga oraz rozmiar jest optymalny i nie nastręcza trudności w trakcie transportu lub noszeniu statywu w terenie czy to w reku czy przymocowanego do plecaka. Regulacja długości nóg jest wygodna i szybka, blokada/odblokowanie następuje poprzez przekręcenie plastikowych zacisków pokrytych gumą. Takie rozwiązanie zapewnia szybką i sprawną zmianę wysokości statywu. Nogi statywu zakończone są gumowymi stopkami świetnie spisującymi się w każdych warunkach terenowych, mamy tez w komplecie kolce. Jako fotograf krajobrazu specjalizujący się w fotografiach z długim czasem naświetlania oraz używający wcześniej statywów innych producentów uważam ze to najlepszy statyw, z którym miałem do czynienia oraz mogę w pełni polecić Leofoto Ranger LS-325C +LH-40 zarówno fotografom profesjonalnym jak i hobbystom.

https://f43.pl/pl/statywy-z-glowica-foto/1580-leofoto-statyw-ranger-ls-325clh-40-6940828309906.html

Haida M10 Filter Holder Kit

The HAIDA M10 system is a high-quality modular filter mounting system made entirely of aluminium, adapted to use innovative Drop-in filters as well as traditional square filters with dimensions of 100x100, 100x150 It allows the simultaneous use of CP-L Drop-In polarizing filter together with other filters. Unlike other manufacturers' holders, it does not require disassembly of the entire holder to remove it. This is an invaluable feature and also an advantage, especially during bad or rapidly changing weather conditions. After several months of using the Haida M10 holder, I am delighted with it; it is the best holder available on the market. Working with Haida M10 holder is sensational, fast and convenient.